Alüminyum Küpeşte Korkuluk

Merdivenlerde, balkonlarda, teraslarda, alışveriş merkezlerinde veya yapıların ihtiyaç duyulan bölümlerinde emniyeti sağlamak için kullanılan ve mekâna hoş bir görünüm vermesi amaçlanan bantlara küpeşte adı verilmektedir. Korkuluk ve küpeşte eş anlamlı kelimelerdir. Alüminyum küpeşteler diğer modellerden farklı olarak parça parça üretilir ve alanda monte edilir. Havuz kenarlarında da rahat bir şekilde uygulanabilen bu sistem uzun ömürlü ve kalıcıdır.

Alüminyum küpeşte korkuluklar kullanıldıkları alanlara estetik değer katarlar. Kullanılan malzemeler kolay temizlenebilme özellikleri ile ilk günkü görünümlerini yıllar boyunca sürdürürler. Ürünler paslanmaz özelliğine sahip oldukları için ıslak zeminlerde kullanım içinde son derece uygundur. Sağlamlık ve hafiflik alüminyum korkulukların en avantajlı özellikleri arasında sayılabilir. Her yapının kendi ihtiyacına göre farklı ölçü ve modellerde üretilebilen korkuluklar kolay montajı ile hızlı bir şekilde kullanılabilir hale gelebilirler. İç ve dış mekân uygulamalarında tercih edilebilecek ürünler hafif oldukları için binalarda ilave yük oluşturmazlar. Ürün geri dönüşüm özelliği taşıdığı için doğa dostu olarak çevre koruması konusunda da önem teşkil etmektedir.

Oval, köşeli ve daire şeklinde üretilebilen alüminyum korkuluklar cam ile uyumlu bir birliktelik sağlayarak modern bir görünüm sağlanmasına yardımcı olur. Panoramik manzaranın bütünlüğünün korunmak istendiği yerler için de bu ürün oldukça güzel bir çözüm sunmaktadır.