Hareketli Küpeşte Sistemleri

Kafe ve restoranlarda dış mekanda sıkça kullanılan hareketli küpeşte sistemleri ile mekanlarda ilave alanlar oluşturulurken, aynı zaman estetik ve şık sonuçlar elde edilebilmektedir. Kışın soğukta kapatılarak mekana ilave alan kazandırılabildiği gibi açık havalarda açılarak kullanılabilmektedir. İstenilen yüksekliğe göre ayarlanabilen hareketli küpeşte sistemleri ile kullanıldığı alanın hava kontrolü sağlanabilmektedir. Hareketli küpeşte sistemleri manuel olarak kontrol edilebildiği gibi uzaktan kumanda, tablet ve akıllı telefonlarla kolayca açılıp kapanabilmektedir. Hareketli Küpeşte Sistemleri, kullanıcısına farklı konularda pek çok avantaj sunmaktadır. Kullanıcısına manzaranın tadını her daim yaşattığı gibi 3 farklı renk seçeneğine sahip olması nedeniyle yaşam alanlarında bütünleyici bir yapıya sahiptir. Sistemin sağlamlığının sağlanması için temperli cam kullanılmakta olup, çift temperli cam uygulaması ile sistem daha güvenlikli hale getirilmekte, yüksek hava, su ve rüzgar yalıtımı sağlayarak kullanıcına her konuda güvenlik sağlamaktadır. Sıradan cam balkon sistemlerine göre mimari yapılarla daha uyumlu olan sistem, kolay temizlenebilir olması ile de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hareketli Küpeşte Sistemleri için kullanılan alüminyumlar, 1. Kalite T6 ısıl işlemli 6063 alaşımlardan elde edilirler. Bunun anlamı, sıradan cam balkon sistemlerinin aksine hareketli küpeşte sisteminde kullanılan alüminyumlar mukavemet açısından daha sağlam seçilmektedir. Kullanılan alüminyumlar tüm RAL seçeneklerinde boyanabilmektedir. Bu özellik sayesinde standart kalıplara bağlı kalmayan kullanıcılar, kendilerine özel tasarımlarını oluşturarak farklı tipte cam balkon sahibi olabilecekleri gibi hareketli küpeşte sistemi profillerinin korozyona karşı korunmasını sağlamış olurlar. Cam sayısı sistem limitleri içerisinde kalmak kaydı ile müşterimiz tarafından belirlenebilir. Değişen cam sayısı farklı sabit cam yüksekliği kombinasyonları oluşturulmasında yardımcı olur. 1. Cam sabit ve diğerleri hareketli olacak şekilde kurulan sistem, açık konumdayken küpeşte özelliği de göstererek küpeşte için ek uygulamalara ihtiyaç bırakmaz. Ortam içinde bütünlük sağlarken yerden de tasarruf edilmiş olur. Montajı sırasında kullanılan gizli vidalar tasarımlarda sadelik sağlarken, bulunduğu ortamla bütünlüğü de sağlanmaktadır. Sistem çalışma mekanizması oldukça basit şekilde tasarlanmıştır. Hareketli Küpeşte Sistemlerinde kullanılan kaliteli motor güç üreterek şaftı iki yönde harekete geçirir. Şafta bağlı olan dişli aracılığı ile dönen şaft dişlide bulunan zinciri yukarı ve aşağı yönde harekete geçirir. Zincir üzerine dış cam bağlıdır ve zincir hareketleri ile sistem çalışmaktadır. Kullanılan motor dünya çapında kaliteye sahip, yedek parça kolaylığı olan bir motor türüdür. Motor modülü ses izolasyonuna tabii tutularak sistemin çalışması sırasında dışarıya gürültü iletmesinin önüne geçilmiş olur.

Hareketli Küpeşte Sistemleri işletme sahiplerine 4 mevsim kullanabilecekleri ekstra yaşam alanı oluşturmasının yanı sıra aynı zamanda enerji tasarrufu imkanı sağlar. 4 / 16 kanallı olmak üzere 2 farklı seçenekte kumandaya sahip olması, havalandırma ve güneş ışığı ayarlamaları için kullanıcıya farklı kullanım alternatifleri sunar. Sistem açıkken sistemin kullanıldığı alan bahçe ile bir bütün hale gelir. Sistem kapalı iken ince cam profilleri, kapatılan alanın manzarasını bölmeyerek seyir zevkini maksimuma çıkartır. Gün ışığından faydalanırken soğuktan ve yağıştan sizi koruyan hareketli küpeşte sistemleri, mobilyalar ile birlikte kullanılabilmektedir. Sistem yukarı ve aşağı hareket ettiği için mobilyalarla birlikte kullanılmasında herhangi bir engel teşkil etmez. Sistem küpeşte üst profili oval şekilde yapılmaktadır. Üzerine bardak veya herhangi bir eşya konmasını engelleyen bu şekil tasarımı ile sistemin güvenliği sağlanmaktadır. İşletmenizde sıradan cam balkon yerine Hareketli Küpeşte Sistemlerini tercih edin, estetik ve şık bir görünüm ile kazanacağınız yeni yaşam alanı müşterilerinizi oldukça memnun edecektir.